Az elnökválasztásokon történő indulási szándékukat korábban kinyilvánító politikusok közül csak a független Ioan Ghişénak nem sikerült leadnia a keddi határidőig a jelöltséghez szükséges legkevesebb 200 ezer aláírást a Központi Választási Irodához (BEC) Tizennégy jelölt leadta az aláírásokat. Ők a BEC-nél való jelentkezésük sorrendjében: Victor Ponta (PSD), Klaus Johannis (ACL), Monica Macovei (független), Elena Udrea (PMP), Călin Popescu-Tăriceanu (független), Dan Diaconescu (PP-DD), Kelemen Hunor (RMDSZ), Teodor Meleşcanu (független), Corneliu Vadim Tudor (PRM), William Brânză (PER), Szilágyi Zsolt (EMNP), Mirel Mircea Amariţei (Prodemo), Constantin Rotaru (PAS), Gheorghe Funar (független). Három jelölt – Victor Ponta, Klaus Johannis és Monica Macovei – jelölését már elfogadta a BEC. A többi jelölt támogató aláírásainak szúrópróbaszerű ellenőrzését szerdán kezdték el a választási iroda tagjai. A műveletre 48 órájuk van. Ha az ellenőrzések során kiderül, hogy valamely jelentkezőnek 200 ezernél kevesebb érvényes támogató aláírása van, nem indulhat az elnökválasztáson. Az illető jelölt fellebbezhet az alkotmánybíróságon. A jelöltlista szeptember 28-án válik véglegessé, a választási kampány október 2-án kezdődik.
Kórházba szállították az egy hete éhségsztrájkoló képviselőtKórházba szállították szerdán Aurelian Mihai parlamenti képviselőt, aki egy hete folytatott éhségsztrájkot a parlamentben, a konzuli illetékek csökkentését követelve a külhoni románok számára. A külhoni románokkal foglalkozó képviselőházi szakbizottság, amelynek a jelenleg független Mihai is tagja, szerdai ülését követően felhívást intézett Valeriu Zgonea házelnökhöz és Victor Ponta miniszterelnökhöz, az éhségsztrájkoló képviselő által jelzett gondok orvoslását sürgetve. A bizottság több tagja is jelezte: jövő héten maguk is éhségsztrájkba lépnek, ha a kormány továbbra sem veszi komolyan társuk követelését. A kormányfő és házelnök korábban azt mondták Aurelian Mihai akciójáról, hogy nem a határon túli románokra, hanem saját magára próbálja felhívni a figyelmet.
Politikai nyomásgyakorlásra panaszkodik a köztévé igazgatójaPolitikai nyomásgyakorlásra panaszkodik Stelian Tanase, a köztelevízió elnök-vezérigaztgatója, aki szerint az intézmény azért nem rendelkezik életképes stratégiával, mert "ki van szolgáltatva a politikusok kénye-kedvének". A Román Televízió (TVR) elnök-vezérigazgatóját szerdán a képviselőház kulturális bizottságában hallgatták meg, miután a nyilvánosság előtt politikai nyomásgyakorlással vádolta meg a kormányt, mindenekelőtt Victor Ponta miniszterelnök kabinetjének szóvivőjét. A parlamenti bizottság előtt fenntartotta korábbi állításait. Stelian Tanase szerint a köztelevízió sürgősen belső szerkezeti átalakításra szorul, amit 2014-ben azért halasztottak el, mert választási év.
A kormányépületbe hajtott a TVR egyik alkalmazottjaKormányépület kerítésébe hajtott autójával szerdán Adrian Sobaru, a TVR alkalmazottja, aki 2010-ben leugrott a parlament erkélyéről. A férfi áttörte az egyik sorompót, majd behajtott az udvarra. A csendőrök elfogták, és a rendőrségre kísérték, közölte a közszolgálati rádió. Adrian Sobaru 2010 decemberében néhány másodperccel Emil Boc akkori kormányfő beszédének kezdetét követően ugrott le az erkélyről. A miniszterelnök azért volt jelen a parlamentben, mert ma egy újabb, a bértörvény miatt a kormány ellen benyújtott bizalmatlansági indítványról fognak szavazni a törvényhozók. A férfi egy "meggyilkoltátok a jövőnket" feliratú pólót viselt, és amikor leugrott, azt kiáltotta: "neked szánom, Boc".
Román pártba iratkozott át egy RMDSZ-es politikus
„Ugyanolyan nagy magyar leszek eddig is, amilyen eddig voltam” – jelentette ki szerdán Dimény Csaba gyergyótölgyesi helyi tanácsos, az első RMDSZ-es önkormányzati képviselő, aki kihasználva a választott tisztségviselők büntetlen pártváltását lehetővé tévő sürgősségi rendeletet, kilépett a szövetségből, és átiratkozott a Szociáldemokrata Pártba (PSD). A 63 éves történelemtanár pártváltásáról a román sajtó számolt be kedden. Idézte Marcel Vancu polgármestert, a Hargita megyei PSD alelnökét, aki szerint „először fordul elő a történelemben”, hogy egy RMDSZ-es politikus román párthoz igazol át. Ezt megerősítette Bende Sándor, a szövetség gyergyószéki elnöke is. Dimény Csaba elmondta, személyes okokból tette meg ezt a lépést. A gyergyótölgyesi önkormányzatnak jelenleg 8 PSD-s, 3 RMDSZ-es, egy liberális párti, és egy PP-DD-s (Dan Diaconescu Néppárt) tagja van.