Magyar
RSS Magyar

2014. május 29

Az európai parlamenti választások végleges eredményei

A Központi Választási Iroda (BEC) közölte a május 25-i európai parlamenti választások végleges eredményeit, melyek szerint a PSD-UNPR-PC szövetség az első helyen szerepel, amelyet a PNL és a PDL követ. Az európai parlamenti mandátumok pártok szerint az alábbiképpen oszlanak meg: PSD-UNPR-PC - 16, PNL - 6, PDL - 5, RDMSZ -, PMP - 2 és Mircea Diaconu egy képviselői mandátum. A versenybe szállt többi párt nem érte el az Európai Parlamentbe való bejutáshoz szükséges 5%-os küszöbértékét. A BEC elutasitotta a vasárnapi választások érvénytelenitése céljából választási csalás gyanújával benyújtott kéréseket.

A Szociáldemokrata Párt a legjobb eredményt érte el az EP-választásokon

Victor Ponta miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke szerint a május 25-i európai parlamenti választásokon pártja történelme legnagyobb győzelmét aratta. Másrészt, jó dolognak vélte a Demokrta Liberális Párt (PDL) és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) szövetségre lépését, mivel ezáltal – véleménye szerint – világosabb lesz a politikai szintér. „Végső soron e politikai mozgás tétje Crin Antonescu és Vasile Blaga megmentése, mivel ha nem igy alakul a helyzet, le kellett volna mondaniuk”, fűzte hozzá Victor Ponta.

Mihai Răzvan Ungureanu kész lemondani államfői jelöltségéről

Mihai Răzvan Ungureanu, a Polgári Erő pártjának elnöke helyeselte a politikai jobboldal összefogását, mi több, kész lemondani államfői jelöltségéről. ”Össze kell fognia a közép-jobboldali pártoknak, s most az a legfontosabb, hogy megakadályozzuk a Szociáldemokrata Párt térhóditását”, hangsúlyozta Ungureanu. Másrészt, Eugen Tomac, a Népi Mozgalom Párt elnöke kijelentette, hogy a jobboldali erők részéről egyetlen egy jelöltet kell inditani az elnökválasztásokon, amit jó maga is határozottan támogat.

A román állampolgárok véleménye a Román Királyi Házról

Az INSCOP közvéleménykutató intézet által az Adevărul cimu napilap kérésére készitett közveleménykutatás szerint a megkérdezettek 45%-a jó véleménnyel volt a Román Királyi Házról, miközben 47,4%-a a monarchia ellen szavazna. A csütörtökön nyilvánosságra hozott közvéleménykutatás eredményei szerint a lakósság Királyi Ház iránti viszonyulása javult az elmúlt esztendő júliusában kifejezett véleményekhez képest, amikor a megkérdezteknek mindőssze 41%-a viszonyult jól vagy nagyon jól. Az interjú alanyok 30%-a a monarchiára szavazna az ország kormányzási formájának esetleges megváltoztatásáért megszervezendő népszavazáson.

Svájc továbbra is fenntartja a románokkal szembeni munkaerő-piaci korlátokat

Svájc 2016 május 31-ig hosszabitotta meg a román és bolgár állampolgárokkal szembeni munkaerő-piaci korlátozásait. A korlátozás valmennyi területen érvényes, legyen az szolgáltatás, épitkezés vagy biztonság.

Guillermo Tolosa, a Nemzetközi Valutaalap romániai képviselőjének nyilatkozata

Románia gazdasága az idén eléri a válság előtti szintet, noha a gazdasági talpraállás sokkal lassaban történt a más európai államokhoz képest, amelyeket súlyosabban érintett a válság, nyilatkozta Guillermo Tolosa, a Nemzetközi Valutaalap romániai képviselője. Guillermo Tolosa szerint a román gazdaság lasúbb ütemű talpraállásának az oka a struktúrális reformok gyakorlatba ültetésének az elodázása, az európai alapok gyengébb ritmusban való lehivása és a hiányos infrastuktúra.

Thorbjørn Jagland, az Európa Tanács elnöke Bukarestben tesz látogatást

Thorbjørn Jagland, az Európa Tanács elnöke csütörökön Bukarestbe érkezik. Látogatása során a román hivatalosságokkal megvitatja Románia és az Európa Tanács közötti viszonyt és az ukrajnai helyzetet. Az Európa Tanács elnökét fogadja Traian Băsescu államfő, Titus Corlăţean külügyminiszter és Valeriu Zgonea képviselőházi elnök. Az emlitett találkozókon teritékre kerül a korrupció és embercsempészet elleni küzdelem és a kibernetikai bűncselekmények megakadályozása is.

Andrei Demeny



RADOR HIRÜGYNÖKSÉG - 29.05.2014 17:22